AKTUALNOŚCI
Moi Drodzy! Nastał bardzo trudny czas, kiedy to wzajemna solidarność i niesienie pomocy Ludziom w potrzebie są szczególnie ważne.
Nasza Poradnia zgłosiła gotowość do udzielania bezpłatnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nasz wspaniały zespół psychologów i pedagogów, będzie udzielał wsparcia wszystkim uchodźcom i Osobom dotkniętym wojną na Ukrainie.
Pomoc psychologiczna będzie udzielana przy ulicy 1- Maja 7 w Knurowie
Porady psychologiczne, pedagogiczne, grupy wsparcia prowadzone będą w języku polskim lub z tłumaczem języka ukraińskiego.
Zapraszamy również do współpracy chętnych psychologów, którzy chcieliby się włączyć
w pomoc. Jako poradnia udostępnimy bezpłatnie gabinety psychologiczne i gabinet do psychoterapii.
Nowa siedziba Poradni- stawiamy na rozwój i szerokie perspektywy !
Obecny rok jest czasem wielu przełomowych zmian w życiu naszej poradni, zaś jego owocnym zwieńczeniem jest nowa siedziba Poradni ” Dobre miejsce”, do której przeprowadziliśmy sie już w styczniu.
To właśnie z myślą o naszych pacjentach, jak i naszych pracownikach zaprojektowaliśmy powierzchnię, która ma służyć i spełniać wymagania wszystkich przebywających tam osób.
Wyjątkowy Zespół zasługuje na wyjątkową przestrzeń do rozwoju. Naszą nową siedzibę zaprojektowaliśmy z myślą o kreatywnej i twórczej współpracy wszystkich pracowników.
Przestronne i klimatyzowane pomieszczenia, przyjazna architektura wnętrz sprzyjają otwartości, komunikacji i współpracy- wartościom, którymi kierujemy się na co dzień.
Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii : KLIKNIJ
FERIE 2022 ROKU !
Szanowni Państwo,
w dniach od 21 lutego do 25 lutego 2022 r. Poradnia będzie zamknięta.
ZAPISY NA ZAJĘCIA WWRD 2021/2022
Szanowni Państwo,
w dniach od 17 lipca do 30 lipca 2021 r. oraz 23 sierpnia do 31 sierpnia 2021 r. będziemy przyjmować zapisy nowych dzieci do realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju w naszej Poradni w roku szkolnym 2021/2022.
Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem poczty, e-maila (biuro@nsppp.pl) lub
osobiście. Prosimy o dokonywanie zapisu na przygotowanych formularzach:
wraz z dołączeniem kopii aktualnej Opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Szczegółowe informacje o zasadach zgłoszeń znajdują się w zakładce WWR
W ramach zajęć Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka oferujemy:
- integracja Sensoryczna
- Terapia pedagogiczna
- Terapia psychologiczna
- Terapia logopedyczna
- Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
- Terapia ręki
- Terapia behawioralna
- Rehabilitacja/ Fizjoterapia
- biofeedback
Więcej informacji na stronie w zakładce WWR lub telefonicznie 692 43 43 42
Zajęcia w ramach WWRD są 100 % refundowane
Mamo czy wiesz, że
– u dzieci urodzonych przedwcześnie
– u dzieci z ciąż mnogich ( bliźniaczki, trojaczki)
istnieje większe ryzyko zaburzeń mowy?
Dlatego z okazji nadchodzącego Dnia Matki mamy dla Ciebie prezent.
To jednorazowa, bezpłatna konsultacja dotycząca rozwoju komunikacji i mowy u dziecka. Zapraszamy mamy dzieci do 7 roku życia.
Na konsultacji dowiesz się jakie są mocne strony Twojego dziecka, a w jakich obszary potrzebuje więcej wsparcia, żeby jego rozwój był harmonijny. Otrzymasz wskazówki, dzięki którym będziesz mogła rozwijać swój potencjał swojego dziecka poprzez zabawę.
Spotkanie odbywa się w Naszej Poradni w dniu 08.05.2021 roku w godz. 8.00 – 18.00. W tym dniu czekać będzie na Was Anna Stachura, lekarz, logopeda pracujący Metodą Krakowską.
Jest to metoda wspierająca całościowy rozwój dziecka poprzez zabawę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat posłuchaj co mówi o niej jej twórczyni Profesor Jagoda Cieszyńska w czasie spotkania dla rodziców.
Aby wziąć udział w konsultacjach należy pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Następnie odesłać skan na adres e-mail: biuro@nsppp.pl
Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą mailową do dnia 06.05.2021 roku.
Decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu powiadomimy telefonicznie.
WRRD
Od 01.01.2021 roku nasza Poradnia realizuje Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka.
W ramach tych zajęć oferujemy:
- integracja Sensoryczna
- Terapia pedagogiczna
- Terapia psychologiczna
- Terapia logopedyczna
- Trening Umiejętności Społecznych (TUS)
- Terapia ręki
- Terapia behawioralna
- Rehabilitacja/ Fizjoterapia
Więcej informacji na stronie w zakładce WWR lub telefonicznie 692 43 43 42
Zajęcia w ramach WWRD są 100 % refundowane
Przebieg wizyty w Poradni wobec epidemii
Szanowni Państwo – rodzice, opiekunowie prawni,
ze względu sytuację epidemii oraz warunki lokalowe Poradni (wąski korytarz, mała poczekalnia) w trosce o zdrowie Państwa, dzieci i naszych pracowników informujemy, że:
- dziecko przychodzi do poradni wyłącznie z jednym z rodziców/opiekunów prawnych, bez żadnych innych osób towarzyszących; bardzo ważne, aby osoby przychodzące do poradni były zdrowe – złożą Państwo odpowiednie oświadczenie na piśmie;
- przy wejściu jesteście Państwo zobowiązani do dezynfekcji rąk (pojemnik z płynem dezynfekującym) oraz obuwia (wycierając je o matę dezynfekującą na podłodze), do założenia maseczek/przyłbic zakrywających usta i nos (rękawiczki i maseczki prosimy przynieść ze sobą);
- terapeuta termometrem, zdalnie zmierzy wchodzącym temperaturę, również sobie i okaże wynik Państwu;
- podpisują Państwo Oświadczenie, Informację oraz wypełniają i podpisują formularz zgody na badanie, następnie dokonują opłaty za terapię (preferujemy płatności kartą);
- otrzymują Państwo kwestionariusz wywiadu (obszerny dokument – element badania, który wypełniacie poza siedzibą lub w siedzibie tylko w sytuacji jak nikogo nie ma w poczekalni poradni.
- dziecko przebywa samo w gabinecie diagnosty, w wyjątkowych sytuacjach diagnosta może zgodzić się na obecność rodzica;
- opinię odbierają Państwo osobiście, po wcześniejszym umówieniu terminu odbioru, omówienie wyników diagnozy, wskazówki do pracy z dzieckiem, porady będą odbywać się osobiście, telefonicznie lub ewentualnie online;
- pomieszczenia i przybory, podręczniki oraz sprzęt jest dezynfekowany dla każdego klienta (w zależności od rodzaju stosujemy środki do dezynfekcji chemicznej, myjemy, poddajemy kwarantannie);
- przed wizytą proszę przygotować dziecko na spotkanie w poradni w okresie pandemii (wg zaleceń załączonych poniżej);
- prosimy o punktualne przybywanie na umówioną wizytę, istotne jest, aby w pomieszczeniach wspólnych nie przebywało wielu klientów;
- poradnia nie zapewnia wody mineralnej i innych napojów, prosimy przynieść własne napoje.
Przygotowanie dziecka do wizyty w poradni.
Dla każdego wizyta w poradni i świadomość poddawania się badaniu czy terapii, może być trudna, szczególnie teraz, gdy trzeba zachowywać wyjątkowe zasady bezpieczeństwa.
- Zachęcamy Państwa do przeprowadzenia rozmowy z dzieckiem przed spotkaniem ze specjalistą.
- Rozmowa taka powinna zawierać opis zachowania w poradni przed badaniem, czyli umycie i dezynfekcja rąk, założenie maseczki, odpowiednie zachowanie.
- Kolejny element rozmowy to przedstawienie przebiegu samego badania i osoby badającej. Należy powiedzieć dziecku, że specjalista również będzie miał na twarzy maseczkę lub tak zwaną przyłbicę, a samo badanie czy terapia będzie polegało m.in. na rozmowie, rysowaniu, układaniu klocków lub oglądaniu obrazków, zabawie komputerowej lub ćwiczeń na sali integracji sensorycznej.